193910-2023 - ÄndringSverige-Värnamo: Undervisning och utbildning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Java-Utvecklare Campus
Referensnummer: KS.2023.126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Campus Värnamo bedriver utbildningar på högskole- eller yrkeshögskolenivå. Alla utbildningar bygger på efterfrågan och i nära samverkan mellan näringsliv, akademi och offentlig sektor. Jönköping University, Tekniska Högskolan, är utbildningens huvudman, har i nära samarbete med företagen i branschen tagit fram utbildningens innehåll så att den direkt svarar mot marknadens kompetensbehov.
Javautvecklare är en distansutbildning med några fysiska träffar i Värnamo under utbildningens gång.
Att studera på distans ger studenterna mer flexibilitet. Den möjliggör också för dig som utbildare stora möjligheter och mindre restid, samtidigt som det ställer krav på stort ansvar på båda parter.
- Kvalitet
Campus Värnamo strävar efter hög professionalitet i både bemötande och innehåll. Det är därmed viktigt att utbildningarna håller hög kvalitet och möter behoven från arbetsmarknaden.