See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Båt 2025 Älvtrafiken i Göteborg
Beskrivning: Upphandling avseende linjetrafik med båt som trafikerar i älven i Göteborg. Upphandlingen avser tre linjer som trafikeras med sex fartyg, plus förstärknings-/reservfartyg.
Föregående meddelande: 644863-2023
Intern identifierare: 1-774-23
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60610000 Färjetransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Dokument A Upphandlingsföreskrifter - Älvtrafiken