193944-2021 - ResultatSverige-Säffle: Bokbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokbuss - mobilt bibliotek
Referensnummer: KN 2020-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun (kulturnämnden) avser upphandla en bokbuss enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen