193947-2020 - ResultatSverige-Örebro: Sportrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byte ispist B-hall, Trängen
Referensnummer: Sam 490/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92620000 Sportrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande byte av ispist på Trängens B-hall, från nuvarande grus till betongpist.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212223 Byggnation av vintersportanläggningar, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen