2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillagning och leverans av måltider till äldreomsorg
Beskrivning: Avtalet omfattar att, för stadens räkning, tillaga och leverera måltider i både portionsförpackning och i kantiner. Måltiderna ska vara färdiglagad kyld mat som ska levereras till stadens hemtjänst i egen regi året om i den omfattning som förvaltningen beställer. Målgruppen är äldre personer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106139:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55321000 Matberedning, 55521200 Måltidsleveranser, 15894200 Färdiglagad mat, 15894300 Färdiga maträtter, 15897300 Matpaket