194026-2018 - ÄndringSverige-Jönköping: Miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljöbyggsamordnare
Referensnummer: 17/190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att upphandla ramavtal av Miljöbyggsamordnare som ska stödja kommunen med arbetet kring miljöbyggnad.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet.
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Miljöbyggsamordnare.
Planerad avtalsstart är.
AUA. 22 Objektets läge
Inom Jönköpings- och Habo kommun.