Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem 2021
Referensnummer: 2020/00212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ärendehanteringssystem till Region Blekinge. Syftet med upphandlingen är att möjliggöra ett enhetligt, strukturerat och effektivt arbete med ärendehantering.
Upphandlingen omfattar även leverans och implementering av systemet, utbildning, underhåll och support.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen