194083-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – TEKNISKA KONSULTER, PROJEKTERING - ÅTGÄRDER AV FÖRORENADE OMRÅDEN
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTEKNISKA KONSULTER, PROJEKTERING - ÅTGÄRDER AV FÖRORENADE OMRÅDEN
BeskrivningRamavtalet avser tekniska konsulttjänster vad gäller projektering av åtgärder av förorenade områden och omfattar nedanstående delområden. · Delområde 1 – Projektering Schaktsanering och övriga entreprenader · Delområde 2 – Projektering In situ sanering Anbud kan lämnas på ett eller båda delområden. Respektive delområde kommer att prövas, utvärderas och tilldelas separat. Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDel 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92523:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92523:Lot:2