See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helikoptertjänster
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att handla upp leverantör för ledningsinspektion med helikopter.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Tidsaspekt - avtal upphör inom kort
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se FFU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 115 timmar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se FFU