Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsteknik.
Referensnummer: SU FV-4168-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Service av samtliga befintliga larmanläggningar på Stockholms universitet samt utökning, ombyggnation och uppgradering av befintliga system samt nybyggnation av larmanläggningar för nya lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 50000000 Reparation och underhåll, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen