194111-2018 - ResultatSverige-Vänerborg: Salt och ren natriumklorid
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemiskt tekniskt TvA
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14400000 Salt och ren natriumklorid
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tvättmedel och kemtekniska produkter som skall användas vid Regionservice Tvätteriet Alingsås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24312000 Metalliska halogener; fixernatronkloriter, klorater och perklorater, 24312220 Natriumhypoklorit, 24315300 Väteperoxid, 24323210 Ättiksyra, 24327000 Diverse kemiska produkter, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831250 Sköljmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen