194114-2017 - ResultatSverige-Enköping: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling gräsklippning och slaghack 2017/2.
Referensnummer: TF 2017/186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar gräsklippning och/eller slaghack med därtill kommande arbeten inom Enköpings kommun enligt omfattning och villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Avtalet omfattar 2 år, med möjlighet till 1 + 1 års förlängning.
Upphandlingen är uppdelad i 3 entreprenadområden:
Entreprenadområde 1: Gräsmatteskötsel Enköpings tätort,
Entreprenadområde 2: Gräsmatteskötsel Enköpings kransorter,
Entreprenadområde 3: Slaghack Enköpings tätort och kransorter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling gräsklippning och slaghack 2017/2
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen