194137-2020 - ResultatSverige-Vällingby: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städarbeten Stadsholmen
Referensnummer: 19/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet för denna upphandling är att teckna kontrakt med en entreprenör som utför uppdragen på ett fackmannamässigt sätt med hänsyn till byggnadens kulturhistoriska värde.
Beställarens bestånd är levande miljöer. Större del av uppdragen utförs medan hyresgäster och personalen bor eller arbetar på plats och därför ska alla åtgärder vidtas med stor omsorg, absolut hög kvalitet och inte minst ska hyresgäster och personalen få ett trevligt bemötande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen