2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arboristtjänster
Beskrivning: Höganäs kommun bjuder härmed in till anbudslämnande i vår upphandling avseende arboristtjänster. Upphandlingen består av två stycken delområde där delområde ett avser enklare arboristtjänster som kräver minre maskiner och utruistning och delområde två avser arboristtjänster som kräver mer tekniska resurser. Vi ser fram emot ert anbud. Hjärtligt välkomna till Höganäs.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211300 Trädröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Enklare arboristtjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96894:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77211600 Sådd av träd, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96894:Lot:2