See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Luftrening i hemmet.
Beskrivning: Upphandling av luftrening i hemmet via s.k. temperaturreglerat laminärt luftflöde som ges till patienter som uppnått allerginivå 5, där underliggande nivåer har testats och inte kunnat behandlas på annat sätt.
Intern identifierare: SLSO 2023-2016
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Luftrenare