2. Förfarande
Förfarande
Titel: Opto; Mark-och installation ink. material
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande förnyelse/nybyggnad/ombyggnad och reparation- och underhållsåtgärder av optofibernät inom Umeåregionen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108031:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten