19422-2023 - ÄndringSverige-Varberg: Upplysta skyltar och namnskyltar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och uppmärkning
Referensnummer: KS22/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar myndigheternas behov av skyltar såsom hänvisningsskyltar för inomhus-och utomhusbruk, taktila skyltar, evenemangskyltar, montering och demontering etc. samt till en viss del projektering och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Avrop kommer att ske genom rangordning upp till 5000 SEK.
Vid ett värde beräknat till över 5000 SEK kommer förnyad konkurrensutsättning att ske.