Huvudsaklig CPV-kod 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal som ska täcka beställarens behov av eldistributionstjänster. Tjänsterna omfattar arbeten på eldistributionsanläggningar såsom om-, nybyggnad- och underhållsarbeten av lokalnätsanläggningar 0,4-24 kV.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 45350000 Maskintekniska installationer, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen