19424-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Frukt och nötter – Fruktleveranser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fruktleveranser
Beskrivning: Upphandlingen avser fruktleverans till Transportstyrelsens personal på olika orter.
Intern identifierare: TSG 2025-8765
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (upphandling)
Beskrivning: Leverans av frukt till Transportstyrelsense personal.
Intern identifierare: 1771664-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Avser Norrköping, Göteborg, Mariestad, Kristianstad, Malmö, Örebro, Borlänge, Kista, Härnösand, Umeå
Intern identifierare: 1773249-1
Huvudklassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde B Visby
Beskrivning: Avser Visby
Intern identifierare: 1773254-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde C Arjeplog
Beskrivning: Avser Arjeplog
Intern identifierare: 1773260-3