2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för marina naturvärdesinventeringar
Beskrivning: Uppdraget omfattar naturvärdesinventeringar och uppföljning av marina miljöer och arter i Östergötlands län. Uppdraget omfattar kontorsarbete så som rapportskrivning, fältarbete från båt samt dykarbeten.
Intern identifierare: 511-407-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71354500 Marina mätningar
Ytterligare klassificering (cpv): 90712300 Strategisk planering för bevarande av den marina miljön, 98360000 Marina tjänster, 98361000 Marinakvatiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000