Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Produkter för Kataraktkirurgi
Referensnummer: 2020-O002172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33731110 Intraokulära linser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbrukningsartiklar inom området produkter för kataraktkirurgi och syftar till att teckna ramavtal för försörjning av förbrukningsartiklar till Region Skånes verksamheter inom Kataraktkirurgi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss inför upphandling av produkter för kataraktkirurgi.