Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: http://www.upphandling.sll.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: http://www.upphandling.sll.se
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transkulturell psykiatrisk specialistvård.
Referensnummer: 2017-0371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Transkulturell psykiatrisk specialistvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Objekt 1: Psykiatrisk öppenvårdsverksamhet för personer med tortyrskador och/eller svåra krigstrauman Norra länsdelen.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Psykiatrisk öppenvårdsverksamhet för personer med tortyrskador och/eller svåra krigstrauman Norra länsdelen.
Objekt 2: Psykiatrisk öppenvårdsverksamhet för personer med tortyrskador och/eller svåra krigstrauman Södra länsdelen.
Del nr: 2
Psykiatrisk öppenvårdsverksamhet för personer med tortyrskador och/eller svåra krigstrauman Södra länsdelen.