194357-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Sjukskötersketjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuksköterskebemanning.
Referensnummer: DU-UPP17-0174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning av sjuksköterskor för Landstinget Sörmland och Region Västmanland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen