194357-2023 - ResultatSverige-Umeå: Apparatur och utrustning för radioterapi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
⁶⁸Ga/⁶⁸Ge-generator
Referensnummer: HSN 575-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33151000 Apparatur och utrustning för radioterapi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar 68Ge/68Ga-generator enligt ställda krav och villkor. För mer information, se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser köp av fem (5) stycken generatorer under avtalstiden.
Option finns för möjlighet för returnering av förbrukade generatorer.