194362-2017 - ResultatSverige-Örebro: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård.
Referensnummer: ORU 2.4.2-00703/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro universitet upphandlar hälsovårdstjänster för såväl anställda som studenter inom begreppet Campushälsan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85312300 Vägledning och rådgivning, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar hälsovårdstjänster för såväl anställda som studenter inom begreppet Campushälsan.
Universitetets Campushälsa ska finnas tillgänglig för fyra (4) olika campus:
— Campus Örebro,
— Campus Grythyttan,
— Campus Alfred Nobel, Karlskoga,
— Campus USÖ.
Ramavtal med kontraktsstart fr.o.m. 1.9.2017, eller från ömsesidig underskrift, dock tidigast vid den planerade kontraktsstarten. Ramavtalet löper t.o.m. 31.8.2019. ORU har rätt att förlänga kontraktet med 24 månader, dock med minst 12 månader i taget.