194376-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Ädel- och halvädelstenar; pimpsten; smärgel; naturliga slipmedel; övriga mineraler och ädelmetaller
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Minnesgåvor, 25 års anställningstid
Referensnummer: RD22/01388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14520000 Ädel- och halvädelstenar; pimpsten; smärgel; naturliga slipmedel; övriga mineraler och ädelmetaller
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av minnesgåvor (guldur, guldarmband, guldcollier, brilliantring och brilliantörhängen) som delas ut tillmedarbetare som uppnått 25 års anställningstid inom Region Dalarna
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14520000 Ädel- och halvädelstenar; pimpsten; smärgel; naturliga slipmedel; övriga mineraler och ädelmetaller, 14523200 Guld, 18500000 Smycken, klockor o. d., 18511000 Ädelstenar till smycken, 18513000 Smycken (varor), 18520000 Ur, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen