194399-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Utrustning för venpunktering och blodprovstagning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Vakuumrör och kapillärrör Region Norrbotten Del 2
Referensnummer: 21/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på förbrukningsmaterial inom området vakuumrör för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingen omfattar varukorgarna Venprovtagningsset samt tillhörande vakuumrör och Optioner på plasmarör och övrigt. Detta är ett komplement till upphandlingen 2021 Vakuumrör och kapillärrör Region Norrbotten.