194427-2020 - ResultatSverige-Växjö: Byggnads- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lot Manufacturing and/or Lot Erection for Project Flue Gas Condensating Plant, IKVA19002
Referensnummer: 20/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Lot manufacturing and/or lot erection for project flue gas condensating plant, IKVA19002.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223110 Installation av metallkonstruktioner, 45223210 Byggnadsverk av stål, 45223810 Elementbygge, 45251100 Anläggningsarbete för kraftverk, 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45251142 Anläggningsarbeten för vedeldade kraftverk, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45251230 Anläggningsarbeten för ånganläggningar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 45262420 Uppförande av stålstrukturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen