194484-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Bortskaffande av aska
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av askor från Johannes KVV för Gävle Kraftvärme AB
Referensnummer: 11264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513400 Bortskaffande av aska
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande inklusive transport av flygaska och bottenska från Johannes Kraftvärmeverk för Gävle Kraftvärme AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen