Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 70130000 Uthyrning av egen fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Leveransplats
Ort: Kalmar
Del av land (NUTS): Kalmar län (SE213)
Land: Sverige