194501-2023 - ResultatSverige-Karlskoga: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten (Asfalt)
Referensnummer: 2023-003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113800 Vägbeläggningsmaterial, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen