194507-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Campstödsystem
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av campstödsystem bestående av vattenförsörjningssystem, hygieninrättningar, förbränningstoaletter och förbränningsugn för avfallshantering till MSB Base Camp (BC) och MSB Light Base Camp (LBC).
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Campstödsystem anbudsområde A-E med diarienummer 19/2, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42320000 Ugnar för förbränning av avfall, 44411000 Sanitetsgods
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen