Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cykel och el-cykel
Referensnummer: Dnr 00212/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18444112 Cykelhjälmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tjänstecyklar, transport, service och tillbehör. Med tjänstecyklar avses cyklar och elassisterade cyklar och lastcyklar. Upphandlingen omfattar även värdecheck för inköp av cykel som minnesgåva under hela avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18444112 Cykelhjälmar, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen