194763-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Persondatorer – Digital arbetsplats till Region Skåne
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital arbetsplats till Region Skåne
BeskrivningUpphandling av digital arbetsplats. Upphandlingen avser köp av följande tjänster. - IT Arbetsplats som tjänst - Tillbehör som tjänst - Utskrift som tjänst - Mobila enheter som tjänst - Multimedia som
Intern identifierare2025-O000596
Typ av förfarandeKonkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30213000 Persondatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningUpphandlingen avser köp av följande tjänster. - IT Arbetsplats som tjänst - Tillbehör som tjänst - Utskrift som tjänst - Mobila enheter som tjänst - Multimedia som tjänst - Microsoft 365 som tjänst - Citrix-VDI som tjänst - Support Digital Arbetsplats som tjänst
Intern identifierare1667259
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
Intern identifierare1687549