194922-2025 - Resultat
Sverige – Övriga färdigställande byggnadsarbeten – Byggtjänster Hörby 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggtjänster Hörby 2024
BeskrivningUpphandlingen avser Ramavtal Byggtjänster för Hörby kommun, Hörbybostäder AB samt Hörby kommuns Industrifastighets AB för succesiva avrop under avtalstiden.
Intern identifierare2024-039, 2023-804, 2023-903
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42416100 Hissar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44113810 Ytbehandling, 44115900 Solskydd, 44221240 Garageportar, 44230000 Byggnadssnickerier, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45261310 Plåtslageri, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45440000 Målning och glassättning, 45441000 Glassättning, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45452100 Rengöring av fasader genom blästring, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 90470000 Rensning av avlopp, 90690000 Klottersanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggtjänster Hörby 2024