194924-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Spol- och slamsugningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpol- och slamsugningstjänster
BeskrivningUpphandlingen ska leda till ett ramavtal avseende spol-, slamsugnings- och rotskärningstjänster inom Sölvesborgs Kommun. Ramavtalet gäller tre(3) år från avtalstecknandet med möjlighet till förlängning ett(1) + ett(1) år. Upphandlingen omfattar kategorierna spolning(inkl. rotskärning) och slamsugning.
Föregående meddelande069078-2022
Intern identifierareDnr 2021/29
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerella krav