Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg och färghandelsvaror
Referensnummer: KSN-2022-03334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
färg och färghandelsvaror till köparens verksamhet samt avropsberättigat bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39224210 Målarpenslar, 44800000 Färger, fernissor och mastix, 44812400 Material för målning och tapetsering, 44831000 Mastix, spackel och kitt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen