Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster
Referensnummer: KS 2020/526
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konferenstjänster, grupprum och förtäring samt för de som så erbjuder -
Övernattning, för Ängelholms kommun, AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler samt Ängelholms
Flygplats.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde 1, Konferenser inom Ängelholms kommun
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Delområde 2, Konferenser utanför Ängelholm kommun
Ytterligare CPV-kod(er) 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell