19504-2024 - ResultatSverige-Höganäs: Material för målning och tapetsering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och underhållsmålning
Referensnummer: UH-2023-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44812400 Material för målning och tapetsering
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Höganäshem upphandlar ramavtal avseende service- och underhållsmålning, "måleriarbeten". Bolaget vill teckna avtal med två leverantörer, rangordning upp till 10 prisbasbelopp, förnyad konkurrensutsättning vid projekt mellan 10 och 30 prisbasbelopp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44812400 Material för målning och tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service- och underhållsmålning.