195053-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vetlanda: Elektriska hushållsapparater
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsprodukter
Referensnummer: UH-2018-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av Vitvaror för Vetlanda kommuns fastighetsunderhåll samt leverans av mindre hushållsprodukter för förvaltningarnas löpande behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39711420 Spishällar, 39711120 Frysar, 39711130 Kylskåp, 39711360 Ugnar, 39713100 Diskmaskiner, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39711362 Mikrovågsugnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen