195083-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Räddningsfordon – Lastbil med lastväxlare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil med lastväxlare
BeskrivningUpphandling av lastbil med lastväxlare till Räddningstjänsten.
Intern identifierareKLF 2025/281
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34134100 Lastbilar med flak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLastbil med lastväxlare