195087-2022 - ResultatSverige-Lund: Tryckta böcker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksmedia
Referensnummer: KS 2021/0561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar biblioteksmedia till folkbiblioteken och skolbiblioteken i de upphandlande myndigheterna.
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden:
Del 1. Biblioteksmedia- tryckta böcker på svenska, engelska och utländsk litteratur.
Del 2. Biblioteksmedia- film och TV-spel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22113000 Biblioteksböcker, 22114000 Lexikon, kartor och notböcker, 32354000 Filmprodukter, 32354500 Videofilmer, 37532000 Videospel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen