195093-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Perifer angio och neuroradiologiprodukter, SLL502
Referensnummer: FSN 2021-0424
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial inom Perifer angio och neuroradiologi.
Upphandlingen är uppdelad i nedanstående områden:
• Perifer angioprodutker
• Neuroradiologi
• Luftvägsstent
• Uppdukningsset
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen