Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster avseende högskoleprovet
Referensnummer: 3.5.2- 00327-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande tryckeritjänster för högskoleprovet som genomförs vid 2 tillfällen per år. Första tillfället som kan bli aktuellt för denna upphandling är under hösten 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen