195167-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Anestesi- och plasmaläkemedel 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnestesi- och plasmaläkemedel 2026
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för inköp av Anestesi- och plasmaläkemedel.
Intern identifierareRB2025-0692
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAnestesi- och plasmaläkemedel 2026