195194-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll område 16 - Trafiksignaler
Referensnummer: UH-2018-98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren genomför en upphandling av utförandeentreprenad för projektet Drift och underhåll av Trafiksignaler och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 45000000 Anläggningsarbete, 50232200 Underhåll av trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska kontoret