Norrköpings kommun i samarbete med Söderköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende Biotopkarteringar och artinventeringar i vattenmiljöer.
Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare, förutsatt att tre (3) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 73112000 Marin forskning, 77231400 Skogsinventering, 90700000 Miljötjänster, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat, 98361000 Marinakvatiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget för vidare info.