195219-2025 - Resultat
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck och däckservice
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck och däckservice
BeskrivningInköpssamverkan avser genom den här upphandlingen teckna ramavtal avseende leverans av däck och däckservice. Upphandlingen är uppdelad i fem (5) anbudsområden. En leverantör kan välja att lämna anbud i ett eller flera anbudsområden. En leverantör kan tilldelas avtal i ett eller flera anbudsområden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDäck och däckservice Boxholm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352100 Lastbilsdäck
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDäck och däckservice Mjölby - Personbil och mindre fordon
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106023:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDäck och däckservice Mjölby - Traktor maskin, lastbil
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106023:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDäck och däckservice Motala - Personbil
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106023:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDäck och däckservice Motala - Tunga fordon
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106023:Lot:5