195258-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskinstjänster med och utan förare samt inhyrning av specialmaskiner till Djupdalen
Referensnummer: KS-UH/2022:10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Del A Entreprenadmaskinstjänster med och utan förare, Del B Inhyrning av en hjullastare och en bandgrävare med förare till Djupdalen.