195265-2018 - ResultatSverige-Lindigö: Utrustning till filtreringsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Filtermaterial till Käppala till sandfilter
Referensnummer: KF2016-277
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42912350 Utrustning till filtreringsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan avser att leda fram till ett avtal för leverans av Filtermaterial (material) till sandfiltren i Käppalaverket.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 42955000 Delar till filtreringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen